Duş tekne tesisatı tıkanık açma

Küvet ve Duş Tıkanıklığı

Küvet tıkanıkları insan vücudundan dökülen kılların gideri tıkamasından kaynaklanmaktadır. Diğer sebepler ise tüm atık su tesisatları için geçerli olan tıkanma sebepleri küvet – duş atık su gider tesisatları içinde geçerlidir.

Küvet | Duş Tıkandı. Ne yapmalıyım?

 İlk olarak yapılması gereken küvet atık su giderine su dökülmemesi için ilgili kişilere bildirmek gerekir. En kısa zamanda işini titizlikle yapan, işinde uzmanlaşmış ve referanslarında her hangi bir sorun olmayan bir firmayı aramalısınız. Tabii ki bu firmanın eski yöntemleri değil yeni teknolojik gelişmelere ayak uydurarak çözüm sağlayan bir firma olduğundan emin olmalısınız.

Kırmadan küvet | duş gideri açma nasıl olur?

Konutlardaki tuvalet, duş gideri, küvet gideri, lavabo gideri, mutfak, evye atık su gider tesisatları tıkanma problemleri ileri teknoloji, mikro kamera sistemi ile atık su tıkanıklığı yer tespiti yapılır.

Özel kanal açma robotları ile hiçbir yere zarar vermeden kısa zamanda gider açılır. Gider açıldıktan sonra atık su tesisat içi mikro kamera ile görüntülenir. Yolun açınıldığından emin olunur. Gerekmesi halinde su jeti ile yıkanarak temizlenir.  Tekrar görüntü alınır. Eğer atık su tesisatında yapısal bir arıza varsa bu tespit edilen problemler ayrıntılı şekilde kayıt altına alınır. Rapor haline getirilerek müşteriye sunulur.

Atık su tesisatlarındaki var olan arızaların onarımı için ayrıca fiyat teklifi verilir. Teklifin kabul edilmesi halinde onarım tarafımızdan yapılır. Tarafımızdan yapılan atık su tesisat onarımları işçilik hatalarına karşılık 2 yıl firmamız garantisindedir.

Küvet – duş gider tıkanıklığı problemi yaşadığınızda, 444 0 851 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Atık su tesisat tıkanıklık tespiti yaptırmanın faydaları nelerdir?

Binalarda atık su tıkanıklık tespiti yapılmasının müşteriye üç faydası bulunmaktadır.

1) Lüzumsuz fazladan yerler kırılarak dairenin orjinalliği bozulmaz.

2) Kesin ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşılır.

3) Atık su tesisat tıkanıklığı tespitinde gerekmesi halinde bilinçli şekilde çok küçük bir kısım yer açılır hızlı, pratik ve ekonomik şekilde onarım yapılır. Bölge tespitinde bu üç fayda elde edilemez ise yukarıda belirtilen standartta çalışma yapılmasını isteyin. Aksi takdirde şikâyetlerinizi şirket merkezindeki yetkiliye iletiniz, bu sebeple ciddi kurumsal firmaları tercih etmeniz sizin menfaatinizedir. SUKATES bu noktada sizlere kurumsal çözümler sunmaktadır.

SUKATES  “ Sudan sebeplere teknik çözüm “ SUNAR

Küvet | Duş su tıkanıklarını önlemek için alınması gereken tedbirler 

Konut sakinleri duş – küvet bölümlerini kullandıklarında vücuttan dökülen kıllar küvet – duş gider ağzı süzgeçte toplanır. Bunlar sabun köpüğü ile birleşince öncelikle küvet – duş gider ağzını tıkarlar. Birikintilerin kâğıt mendil ile alınıp çöp kutusuna atılmalı bu şekilde bir uygulama ileride olabilecek tıkanıkları önlemiş olur.

Yalnız (otel, hastane, kurs ve öğrenci yurtları) gibi ortak kullanılan yerlerde bu duyarlılığın gösterilmesi mümkün değil, bu durumlarda 20 – 30 gün içerisinde bir her küvet, duş gider tesisatlarına kullanım talimatlarına uygun bir ölçek granür lavabo açıcı kimyasallardan kullanılmasını tavsiye etmekteyiz.

Çünkü uzun saç kılları küvet – duş gider tesisatları içinde tutunmakta ve zamanla tıkanmalara sebep olmakta, yukarda belirtilen kullanım şartlarına uyulması halinde küvet – duş gider tesisat tıkanıklığı yaşandığında, kurumsal bir firmasından danışmanlık hizmeti almalısınız.

Hizmet almayı düşündüğünüz firmanın mikro kamerası ve özel kanal açma robotu olmasını dikkat edin. Diğer çalışmalarda geçerli olan 3 – T / 1 – A Formülü bu çalışmalar içinde geçerlidir.

SUKATES “ Tesisatın içini görür “

Su tesisatında teknolojik gelişmelerden önce yapılan çalışmalar.

2000 yılından önce su kaçak problemi yaşayan kişiler mahallesindeki su tesisatçılarını çağırıyorlardı. İlkel yöntemler ile duş ve küvet tıkanıklığı yerini tespit etmeye çalışıyordu. İlke yöntemden kast ettiğimiz evin bazı bölgelerini kırarak tıkanan bölgeyi bulmadır. Günlerce duş ve küvet tıkanıklığı arızasının bulunması ve tıkanan bölgenin açılması için çalışmalar yapılıyordu. Bu zaman içerisinde eviniz toz ve toprak içerisinde kalıyordu. Bununla birlikte madde açıdan olumsuz etkileniyordunuz. Maddi yükünün yanında evin orijinalliği bozuluyor ve birçok sıkıntı çekiyordunuz. Artık bu günler geride kaldı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüm sorunlarınızı daha kısa zamanda ve minimum maliyetle çözüm sunulur hale geldi.

Su tesisatında ileri teknoloji cihazlar ile 3-t / 1-a formülünün doğuşu

Yirmi birinci yüz yılda firmamız su tesisat sektöründe çıtayı yükselterek (3-T / 1-A formülü) ileri teknoloji cihazların yardımı ile duş ve küvet tıkanıklığı noktasal yer tespiti yaparak, özel kanal açma robotları ile hiçbir yere zarar vermeden kısa zamanda açıyoruz.

Duş ve küvet tıkanıklığı problemi yaşadığınızda,  444 0 851 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

SUKATES “ Tesisatın içini görür “ 

           

3-T / 1-A FORMÜLÜ NEDİR?

1)- TEORİ        2)- TEKNOLOJİ            3)-TECRÜBE    /          1-A ) TİCARET AHLAKI

1- T)- Teori

Bilinmeyen su kaçağının noktasal tespiti için takip edilecek yöntem ve usulü bilmek, ileri teknoloji cihazların nerede, nasıl ve hangi cihaz ile çalışma yapılmasını bilmesi gerek. Cihazların kullanım özelliklerinin üzerinde eğitim alınmış olması gerekmektedir.
Binalarda bilinmeyen su kaçağını, noktasal tespiti için takip edilecek yöntem ve usulün bilinmesi, teorisine hâkim olmasıdır.

2- T)- Teknoloji ( ileri teknoloji )

Binalarda bilinmeyen su kaçağının noktasal tespiti için gerekli olan en yeni teknolojiyi firma bünyesinde bulunduran, bir yüzü gelişime açık, yeni teknolojileri sürekli takip eden kurumsal yapısı olan bir firmadır.

Anekdot

Firmamız teknolojik gelişmelerle birlikte bünyesine katmış olduğu ileri teknoloji cihazlar ile oluşturduğu mobil araçlarını hizmete sunmuştur. Kullandığımız bazı cihazların üreticisi olan bir Alman yetki kişi, firmamızın mobil araçlarını görünce kendisinde merak uyanmıştır. Firmamızda yetkili kişi görünen tam donanımlı mobil araçla birlikte binalarda bilinmeyen su kaçağını noktasal tespit ediyorlar. Atık su tıkanıklarını tespit ediyor ve hiçbir yere zarar vermeden açıyorlar.  Kalorifer tesisatlarındaki su kaçaklarını kırmadan onarıyorlar, bilinmeyen tesisatlarını ve rögarların yerlerini tespit ediyorlar. Bilinmeyen ve istenmeyen kanal kokularının kaynağını noktasal olarak tespit ediyorlar, yer altı şebeke ve yangın tesisatlarındaki su kayıplarını hesap ediyor ve var olan su kaçaklarını noktasal yer tespiti yapıyorlar. Bunlar gibi benzer hizmetler vermekteler dediğinde Alman yetkili hayretini gizleyemedi ve mobil aracımızı gezip ve bizleri tebrik ettiler. Bu firmamız için bir övünç vesilesidir.

3- T)- TECRÜBE

Alanında uzman, kurumsal bir yapıya sahip ve referanslarında herhangi bir problem yaşamayan bir firmayız.  Yapmış olduğu işte deneyimli, tecrübeli ve tecrübelerini tüm personeli ile paylaşan ve çalıştığı alanda uzman kişilerden eğitim almış sertifikalı teknik personel ile hizmet sunan kurumsal bir firmayız.

“ İDDİA EDİYORUZ BİZ DİĞER FİRMALARDAN ÇOK FARKLIYIZ “

SUKATES “ Tesisatın içini görür ”

1-A)- AHLAK ( TİCARET AHLAKI )

Duş küvet tıkanıklığı yaşandığı zaman alanında uzman bir firmadan danışmanlık hizmeti almalısınız. Danışmanlık aldığını firmanın işinin kalitesinin yanında iş ahlakının da önemi vardır. Laubali, müşterisi ile iyi iletişim kuramayan kişilerle çalışmak istemezsiniz sanırım. Bunun için laubali olmayan, müşteri ile ilişkileri belli bir seviyede olan bir firma ile çalışmalısınız. Firma ahlakı olarak da müşteriyi kandırmayan, ticaret ahlakına önem veren ve müşterinin ihtiyacı doğrultusunda gerekli sorunun giderilmesini sağlayan bir firma seçmelisiniz. SUKATES firması olarak bütün bu ahlaka sahip kurumsal bir firmayız.

Firma güvenilir mi nasıl anlarız?

Öncelikle günümüzde ahlaki değerlerin yıpranmasından dolayı önce güvenilir kişi sonra güvenilir firma bulmamız gereklidir. İşlerinizi yaptırmak ve gözünüzün arkada kalmadan dönüp gidebileceğiniz firma sayısı azdır. İşini bilen, işini severek ve yaptığı işe garanti veren ve söz verdiği zaman gerekli hizmeti size sunan bir firma olmalıdır.  Su kaçak tespiti ve gider tıkanıklığı gibi bizim sektörümüzde önemli olan materyaller; daha önce yapmış oldukları işler, teknolojiyi ne şekilde kullanması ve değerinin üstünde ücret talep etmememsidir. Bunların yanında kurumsal, dürüst, ilkeli, ahlaklı firmalar günümüzde mumla aranmaktadır.

“ AHLAK SU GİBİ HAYATIMIZIN OLMAZSA OLMAZIDIR “

ÖNCE TİCARET AHLAKI

Binalardaki bilinmeyen duş – küvet tıkanıklığını noktasal tespit yapan firmalar arasından doğru bir seçim yapabilmeniz için sizlerinde dikkatini çekmek istediğimiz bazı kriterler var. Bu kriterler aşağıda maddeleşmiştir.

1) İleri teknoloji cihazlar kullanmalı;

Robot kamera, mikro kamera, termal kamera, vericili kamera, akustik sinyal alıcı, korelatör, yer tespit sondası ve detektörü, özel basınç test cihazları vs. var mı sorulmalıdır.

2) Binalardaki bilinmeyen duş – küvet tıkanıklığını noktasal tespit teorisini biliyor mu? Duş – küvet tıkanıklığı arızasını noktasal olarak tespit edemediği zaman ne gibi uygulama yapıyor öğrenilmeli. Kısacası çözüm odaklı çalışma yapılıyor mu? Öğrenilmelidir.

3) Çalışma esnasında tüm temizlik kurallarına harfiyen uyuluyor mu?

Konut içinde şahsi özel iş terliğini mi kullanıyor yoksa eve ait olan herhangi bir bireyin terliğini mi kullanıyor?  Dikkat edilmeli. İş ve muayene eldiveni kullanıyor mu? İş kıyafeti temiz mi? Kişisel temizliğe riayet ediyor mu? Çalıştığı ortamı kirletmemek ve zarar vermemek için gerekli tüm iş güvenlik kurallarına uyuluyor mu? Yukarıda saymış olduğumuz tüm maddeleri uyguluyor mu dikkat edilmelidir.

4) Binalardaki bilinmeyen su kaçaklarını noktasal tespiti konusunda bilgi ve bilgi birikimi var mı?

5)- Yapılan işin arkasında duruyorlar mı? Garanti verebiliriz diyorlar mı? Kısacası yapılan işlerde garanti almanız gerekmektedir.

6)-  Servis belirlenen zamanda hizmete geliyor mu? Siz de biliyorsunuz ki zamanlama herkes için önemlidir.

7)- Hizmet sonrası herhangi bir durumda şikâyetiniz olduğunda telefonlarınıza cevap alabiliyor musunuz? Yapılan işle ilgili yetkililer ilgileniyor mu? Müşteri ile iletişim önemlidir.

8)- İlkeli, prensipli, disiplinli kurumsal bir firma mı?

9)- İnternet sitelerinde firma ve şube adresleri var mı? Adresi olmayan firmaları eleyebilirsiniz. Belirtilen adresler gerçek adresler mi? Belirtilen şubeler gerçekten var mı? Bütün bunlar kontrol edilmelidir.

10)- Çalışmayı düşündüğünüz firmaların çalışma ruhsatı var mı? Vergi mükellefi mi? İş güvenlik eğitimi almış mı? Sertifikaları var mı? Bu tarz özellikler de önemlidir.

11)- Marka tescili var mı? Ustalık belgesi ve diğer eğitim sertifikaları var mı? 444 0 851  gibi kurumsal sabit telefonları var mı?

NOT: Yalnız cep telefonları üzerinden hizmet veren kişilerden kesinlikle hizmet almayın. Çünkü onlar sizi dolandırabilirler.  İstenmeyen bir şekilde zarar görebilirsiniz.

Bu konulara dikkat ettiğinizde hizmet alacağınız firma hakkında kanaat sahibi olursunuz. Buna göre karar verirsiniz, aldatılmazsınız.     Özellikle günümüzde yeni nesil, hizmet almak istediği firmalara internet üzerinden            ulaşmaktadırlar. Hepimizin de malumu olduğu üzere internet ortamında güvenilecek firma bulmak zordur. Onun için seçecek olduğumuz firmayı dikkat etmeliyiz.

İnternet ortamından bu şekilde kişilere erişilip zarar görenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Yukarıda maddeler halinde sıralan konular gerçek hayattan tecrübe edilmiş konulardır. Tüm insanları bu konularda daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Lütfen kurumsal firmaları tercih ediniz.

Önceden somut yollarla insanlara zarar veriliyordu, artık internet kullanımının genişlemesi ile birlikte soyut olarak da zarar veriliyor. Sanal alemde değişik hizmet verme adı altında kişiler dolandırılıyor ve gerek psikolojik gerek maddi olarak zarar veriliyor.

Sektörümüzde dikkat etmeniz gereken maddeler;

1) Bazı firmalar müşterinin ve firmanın haklarını koruyacak ve çalışma şartlarını yazılı teminat altına alacak sözleşme yapmıyorlar, iş bitimi yazılı rapor sunmuyorlar. Bu da size sonradan oluşturacak sorunda bir hak sahibi yapmaz.

2) Bazı firmalar internet üzerinden kendilerine erişmeye çalıştığımızda web sayfalarında açık adreslerini göremiyoruz.  Bazen ise adrese gittiğinize verilen adreste başka bir işletme ya da öyle bir adresin olmadığının farkına varıyorsunuz. Web sitelerinde firmanın kendisine ait çalışma resimleri değil diğer firmalardan  izinsiz alınmış resimler ve referanslar ile sitelerini dizayn ettikleri görülür.

3) Sabit bir kurumsal telefonu olmayan, cep telefonu üzerinden iş yapanlara itibar göstermeyiniz.

4) Bazı firmalar ileri teknoloji cihazlar kullanmıyorlar. İlkel yöntemlerle duş ve küvet tıkanıklığınızı açmaya çalışıyorlar. Lüzumsuz yere cümleler kurarak işlerini devam ettiriyorlar. Sonrasında pek sağlıklı olmayan bir sonuç çıkıyor. Bu sebeplerden dolayı ileri teknoloji cihaz kullanan kurumsal firmaları tercih etmelisiniz.

5) Yukarıda bahsedilen cihazlara sahip, fakat duş ve küvet tıkanıklığının cihaz ile ne şekilde açılacağını bilmeyen ekipler vardır. Bazı firmalar var cihazları var nasıl kullanıldığını bilmiyorlar, bu cihazlar ile sisteminize zarar bile verebilirler. Amaçları müşterinin gözünü boyamaktır.

6) Bazı firmalar çok düşük fiyatlara servis hizmeti verdiklerini iddia ederler. Bu düşük fiyat verme işlemini reklam aracı olarak kullanıyorlar. Lakin işlerin sonucuna bakıldığında müşteri memnuniyetsizliği ortaya çıkıyor.

ÖRNEĞİN;

Duş  – küvet tıkanıklığı tespiti için evinize ya da iş yerinize gelen firma, su tesisatı tıkanıklığını açamayınca tıkanıklık sebebini tam olarak belirlemeden formaliteden inceliyor gibi yapıp, noktasal tespit için hiç vakit kaybetmeden tesisat yenilenmelidir diyebilir.

Kısacası sorunu çözmek yerine yeniden yapılmasını arz edebilir. Bunun için işinde uzman ve güvenilir bir firma tercih etmelisiniz.

Diğer bir çalışma şekli de şu şekildedir;  Burada öne süreceğimiz durum maddi yönden sizi ilgilendiren bir durumdur. Duş – küvet tıkanıklığını tıkanıklığı tespit ücretini düşük bir fiyat söyleyip, tespit işlemini yaptıktan sonra onarımı için on kat daha fazla bir fiyat vermesidir. Servis ücretinin farkını onarım ücretinden fazlası ile çıkartmaktadırlar. Ayrıca onarım için vermiş oldukları düşük fiyatı, reklam olarak kullanmalarıdır. Yeni yüzyılın pazarlama taktiği olarak bu yöntemi kullananlar da vardır. Lütfen bu konulara dikkat edin!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir