Atık su tesisatı tıkanıklık açma

Evlerimizde ya da iş yerlerimizde kullandığınız atık su tesisatları sağlık şartlarına uygun bir şekilde sular idaresinin (İstanbul için; İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi – İSKİ) ana kanalına bağlıdır. Atık sular bu tesisatlar aracılığı ile tahliye edilir.

Atık su tesisatları standartlara uygun bir şekilde yapılmadığında veya kullanıcı hatalarından da kaynaklanan su tıkanıklıkları meydana gelmektedir. Bu noktada Sukates firması olarak sorununuzu en kısa zamanda ve kaliteli bir çözüm sunarak sizi atık su gideri tıkanıklığından kurtarmış oluyoruz.

Atık su gideri tıkandığında ne yapmalıyım?

İlk olarak evde sizin yapmanız gereken işlemler vardır.  Öncelikle komşularınıza rahatsızlık vermemek amacıyla üst kat daire su vanasını kapatmanız gereklidir.  Komşularınıza atık su giderlerine su dökülmemesi konusunda uyarmanız gereklidir. En kısa zamanda bilinmeyen atık su tesisatı tıkanıklarını noktasal tespit eden, ileri teknoloji cihazlar kullanarak giderinizi açabilecek ve konusunda uzman bir firma olarak bizi arayabilirsiniz.

Atık su gideri tıkandı. Nasıl açabilirim?

“Atık su gideri tıkandı. Nasıl açabilirim?” diye bir sorunuz varsa, cevabınız Sukates’tir.  Konutlardaki atık su giderlerinin tıkanmasını ileri teknoloji cihazlar,  mikro kamera sistemi ile su tıkanıklığının yer tespitini yapıyoruz. Özel kanal açma robotları ile hiçbir yere zarar vermeden kısa

zamanda açıldıktan sonra atık su tesisat içi mikro kamera ile görüntüler, gerekli olması halinde su jeti ile yıkanarak temizler, tekrar görüntüsünü alırız. Eğer atık su tesisatında yapısal bir arıza varsa bu tespit edilen problemler ayrıntılı şekilde kayıt altına alırız.

Rapor halinde müşteriye sunar, atık  su tesisatlarındaki tesisattan kaynaklanan arızanın giderilmesi için ayrıca fiyat teklifi verilir. Kabul edilmesi halinde onarım işlemi yapılır.

Yapmış olduğumuz tesisat onarımları işçilik hatalarına karşılık bir yıl firmamız tarafından garantilidir.

Tuvalet tıkanıklığı, duş gideri, küvet gideri, lavabo gideri tıkanmalarında bize ulaşmak için; 444 0 851 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Atık su tesisat tespiti yaptırmanın faydaları nelerdir?

Binalarda atık su tıkanıklık tespiti yapılmasının müşteriye üç faydası bulunmaktadır.

1) Gereksiz yere kırılmayan yerler sayesinde binanız yıpranmaz.

2) Sonuca kısa zaman içerinde ve kesin bir çözüm bulunur.

3) Atık su tesisat tıkanıklığı tespitinde gerekmesi halinde bilinçli şekilde çok küçük bir kısım yer açılır hızlı, pratik ve ekonomik şekilde onarım yapılır.

Kurumsal bir firma ile çalıştığınızda, su tıkanıklığı tespitinde yukarıdaki faydalar elde edilemez ise

şikâyetlerinizi şirket merkezindeki yetkiliye iletebilirsiniz. Bu sebeple ciddi kurumsal firmaları tercih etmeniz sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

SUKATES “ Sudan sebeplere teknik çözüm “ SUNAR

Atık su – ana tesisat tıkanıklığı | Rögar tıkanıklığı

Bina kanal açma tesisatı tıkandığı noktada, bir önceki pis su tesisatı bağlantısında geri

kusma yani taşma gerçekleşir. Çevreye pis koku ve rahatsızlık verir hale gelir. Genelde eski yapılarda pik döküm, aspes olan tesisatlarda yaşanmaktadır.

Atık su – ana tesisatı neden tıkanır?

1) Tesisatın tıkanmasının sebebi, pik döküm ve aspes gibi tesisatların iç yüzeylerinin pürüzlü olmasından kaynaklanmaktadır. Zaman içerisinde tesisatın pürüzlü olmasından dolayı pislikler birikmektedir. Pisliklerin yanında katı bir pislik daha geldiğinde tesisatın tıkanması kaçınılmaz olmaktadır.

2) Eski binalarda yer alan atık su ana tesisat sistemi, binaların bulunmuş olduğu yere iyice oturduğu için pis su ana tesisat ezilmeleri, tesisatın gider yönündeki eğimin değişmesiyle birlikte tesisat tıkanmaları yaşanmaktadır. Bu olaya kanal tıkanıklığı da denilir.

3) Yeni inşa edilen binalarda atık su ana tesisatlar radyal temelin içinden çekilmektedir, bu çalışmalarda standartlara uygun çalışma yapılmadığından radyal temelin betonu atılırken beton basıncı ile tesisatları yerinden oynatmakta, yerinden çıkan, eğimi terse dönen, baskıdan ezilen hatta içine beton kaçan tesisatlar ile karşılaşılmaktadır. Bu gibi arızaların onarımı diğer arızaların onarımından çok daha zordur. 80 – 100 cm kalınlığında demir ağlarla örülü betonun içindeki pis su tesisatının arızasının onarılması birçok yönden zor bir çalışmadır. (Bunun haricinde kullanıcı hatalarından kaynaklanan tıkanıklar daha önceden belirtilmişti.)

ÇARE ÇÖZÜM

Binanızın atık su rögarının yeri bilinmiyorsa veya üzeri açılabilecek bir durumda değilse konusunda uzman, ana rögar yer tespit çalışması yapan ve kurumsal bir firma olarak Sukates’i tercih etmelisiniz.  Vericili kamera, özel yer tespit dedektörü metal tespit dedektörü ile çalışmalarımız uzman bir ekip tarafından gerçekleşmektedir.

Diğer çalışmalarda geçerli olan 3 – T / 1 – A Formülü bu çalışmalar içinde geçerlidir.

SUKATES “ Tesisatın içini görür “ SUNAR

Su tesisatında teknolojik gelişmelerden önce.

2000 yılından önce atık su tıkanıklık problemi yaşayan kişiler mahallesindeki su tesisatçılarını  çağırıyordu. İlkel yöntemler ile atık su tesisatının tıkanık yerini tespit etmeye çalışıyorlardı. Bazen lüzumsuz yere dairenin birçok yeri kırılıyordu, günlerce pis su tesisatının tıkanık arızasının giderilmesi için uğraşıyordu, evin içi toz toprak, maddi yükünün yanında evin orijinalliği de bozuluyordu. Tüm bunların yanında çekilen sıkıntı da vardı. Günümüz şartlarında gelişen teknoloji ile birlikte bu günler geride kaldı.

Su tesisatında ileri teknoloji cihazlar ile 3-t / 1-a formülünün doğuşu

Yirmi birinci yüz yılda firmamız su tesisat sektöründe çıtayı yükselterek ( 3-T / 1-A formülü )ileri teknoloji cihazların yardımı ile atık su tesisat tıkanıklığını noktasal tespit ederek, hiçbir yeri kırmadan özel kameralı robot cihazları ile atık su tesisat tıkanıklığını açıyoruz. Bu gibi problemler yaşadığınızda 444 0 851 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

SUKATES “ Tesisatın içini görür “ 

 3-T / 1-A FORMÜLÜ NEDİR?

1)- TEORİ        2)- TEKNOLOJİ            3)-TECRÜBE    /          1-A ) TİCARET AHLAKI

1- T) Teori

Bilinmeyen su kaçağının noktasal tespiti için takip edilecek yöntem ve usulü bilmek, ileri teknoloji cihazların nerede, nasıl ve hangi cihaz ile çalışma yapılmasını bilmesi gerek. Cihazların kullanım özelliklerinin üzerinde eğitim alınmış olması gerekmektedir.
Binalarda bilinmeyen su kaçağını, noktasal tespiti için takip edilecek yöntem ve usulün bilinmesi, teorisine hâkim olmasıdır.

2- T)- Teknoloji ( ileri teknoloji )

Binalarda bilinmeyen su kaçağının noktasal tespiti için gerekli olan en yeni teknolojiyi firma bünyesinde bulunduran, bir yüzü gelişime açık, yeni teknolojileri sürekli takip eden kurumsal yapısı olan bir firmadır.

Anekdot

Firmamız teknolojik gelişmelerle birlikte bünyesine katmış olduğu ileri teknoloji cihazlar ile oluşturduğu mobil araçlarını hizmete sunmuştur. Kullandığımız bazı cihazların üreticisi olan bir Alman yetki kişi, firmamızın mobil araçlarını görünce kendisinde merak uyanmıştır. Firmamızda yetkili kişi görünen tam donanımlı mobil araçla birlikte binalarda bilinmeyen su kaçağını noktasal tespit ediyorlar. Atık su tıkanıklarını tespit ediyor ve hiçbir yere zarar vermeden açıyorlar.  Kalorifer tesisatlarındaki su kaçaklarını kırmadan onarıyorlar, bilinmeyen tesisatlarını ve rögarların yerlerini tespit ediyorlar. Bilinmeyen ve istenmeyen kanal kokularının kaynağını noktasal olarak tespit ediyorlar, yer altı şebeke ve yangın tesisatlarındaki su kayıplarını hesap ediyor ve var olan su kaçaklarını noktasal yer tespiti yapıyorlar. Bunlar gibi benzer hizmetler vermekteler dediğinde Alman yetkili hayretini gizleyemedi ve mobil aracımızı gezip ve bizleri tebrik ettiler. Bu firmamız için bir övünç vesilesidir.

 3- T) Tecrübe

Alanında uzman, kurumsal bir yapıya sahip ve referanslarında herhangi bir problem yaşamayan bir firmayız.  Yapmış olduğu işte deneyimli, tecrübeli ve tecrübelerini tüm personeli ile paylaşan ve çalıştığı alanda uzman kişilerden eğitim almış sertifikalı teknik personel ile hizmet sunan kurumsal bir firmayız.

“ İDDİA EDİYORUZ BİZ DİĞER FİRMALARDAN ÇOK FARKLIYIZ “

SUKATES “ Tesisatın içini görür ”

1-A) AHLAK ( TİCARET AHLAKI )

 Duş küvet tıkanıklığı yaşandığı zaman alanında uzman bir firmadan danışmanlık hizmeti almalısınız. Danışmanlık aldığınız firmanın işinin kalitesinin yanında iş ahlakının da önemi vardır. Laubali, müşterisi ile iyi iletişim kuramayan kişilerle çalışmak istemezsiniz sanırım. Bunun için laubali olmayan, müşteri ile ilişkileri belli bir seviyede olan bir firma ile çalışmalısınız. Firma ahlakı olarak da müşteriyi kandırmayan, ticaret ahlakına önem veren ve müşterinin ihtiyacı doğrultusunda gerekli sorunun giderilmesini sağlayan bir firma seçmelisiniz. SUKATES firması olarak bütün bu ahlaka sahip kurumsal bir firmayız.

 Firma güvenilir mi nasıl anlarız?

Öncelikle günümüzde ahlaki değerlerin yıpranmasından dolayı önce güvenilir kişi sonra güvenilir firma bulmamız gereklidir. İşlerinizi yaptırmak ve gözünüzün arkada kalmadan dönüp gidebileceğiniz firma sayısı azdır. İşini bilen, işini severek ve yaptığı işe garanti veren ve söz verdiği zaman gerekli hizmeti size sunan bir firma olmalıdır.  Su kaçak tespiti ve gider tıkanıklığı gibi bizim sektörümüzde önemli olan materyaller; daha önce yapmış oldukları işler, teknolojiyi ne şekilde kullanması ve değerinin üstünde ücret talep etmememsidir. Bunların yanında kurumsal, dürüst, ilkeli, ahlaklı firmalar günümüzde mumla aranmaktadır.

“ AHLAK SU GİBİ HAYATIMIZIN OLMAZSA OLMAZIDIR “

Önce ticaret ahlakı

Binalardaki bilinmeyen duş – küvet tıkanıklığını noktasal tespit yapan firmalar arasından doğru bir seçim yapabilmeniz için sizlerinde dikkatini çekmek istediğimiz bazı kriterler var. Bu kriterler aşağıda maddeleşmiştir.

1) İleri teknoloji cihazlar kullanmalı;

Robot kamera, mikro kamera, termal kamera, vericili kamera, akustik sinyal alıcı, korelatör, yer tespit sondası ve detektörü, özel basınç test cihazları vs. var mı sorulmalıdır.

2) Binalardaki bilinmeyen duş – küvet tıkanıklığını noktasal tespit teorisini biliyor mu? Duş – küvet tıkanıklığı arızasını noktasal olarak tespit edemediği zaman ne gibi uygulama yapıyor öğrenilmeli. Kısacası çözüm odaklı çalışma yapılıyor mu? Öğrenilmelidir.

3) Çalışma esnasında tüm temizlik kurallarına harfiyen uyuluyor mu?

Konut içinde şahsi özel iş terliğini mi kullanıyor yoksa eve ait olan herhangi bir bireyin terliğini mi kullanıyor? Dikkat edilmeli. İş ve muayene eldiveni kullanıyor mu? İş kıyafeti temiz mi? Kişisel temizliğe riayet ediyor mu? Çalıştığı ortamı kirletmemek ve zarar vermemek için gerekli tüm iş güvenlik kurallarına uyuluyor mu? Yukarıda saymış olduğumuz tüm maddeleri uyguluyor mu dikkat edilmelidir.

4) Binalardaki bilinmeyen su kaçaklarını noktasal tespiti konusunda bilgi ve bilgi birikimi var mı?

5)- Yapılan işin arkasında duruyorlar mı? Garanti verebiliriz diyorlar mı? Kısacası yapılan işlerde garanti almanız gerekmektedir.

6)-  Servis belirlenen zamanda hizmete geliyor mu? Siz de biliyorsunuz ki zamanlama herkes için önemlidir.

7)- Hizmet sonrası herhangi bir durumda şikâyetiniz olduğunda telefonlarınıza cevap alabiliyor musunuz? Yapılan işle ilgili yetkililer ilgileniyor mu? Müşteri ile iletişim önemlidir.

8)- İlkeli, prensipli, disiplinli kurumsal bir firma mı?

9)- İnternet sitelerinde firma ve şube adresleri var mı? Adresi olmayan firmaları eleyebilirsiniz. Belirtilen adresler gerçek adresler mi? Belirtilen şubeler gerçekten var mı? Bütün bunlar kontrol edilmelidir.

10)- Çalışmayı düşündüğünüz firmaların çalışma ruhsatı var mı? Vergi mükellefi mi? İş güvenlik eğitimi almış mı? Sertifikaları var mı? Bu tarz özellikler de önemlidir.

11)- Marka tescili var mı? Ustalık belgesi ve diğer eğitim sertifikaları var mı? 444 0 851  gibi kurumsal sabit telefonları var mı?

NOT: Yalnız cep telefonları üzerinden hizmet veren kişilerden kesinlikle hizmet almayın. Çünkü onlar sizi dolandırabilirler.  İstenmeyen bir şekilde zarar görebilirsiniz.

Bu konulara dikkat ettiğinizde hizmet alacağınız firma hakkında kanaat sahibi olursunuz. Buna göre karar verirsiniz, aldatılmazsınız.     Özellikle günümüzde yeni nesil, hizmet almak istediği firmalara internet üzerinden            ulaşmaktadırlar. Hepimizin de malumu olduğu üzere internet ortamında güvenilecek firma bulmak zordur. Onun için seçecek olduğumuz firmayı dikkat etmeliyiz.

İnternet ortamından bu şekilde kişilere erişilip zarar görenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Yukarıda maddeler halinde sıralan konular gerçek hayattan tecrübe edilmiş konulardır. Tüm insanları bu konularda daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Lütfen kurumsal firmaları tercih ediniz.

Önceden somut yollarla insanlara zarar veriliyordu, artık internet kullanımının genişlemesi ile birlikte soyut olarak da zarar veriliyor. Sanal alemde değişik hizmet verme adı altında kişiler dolandırılıyor ve gerek psikolojik gerek maddi olarak zarar veriliyor.

Sektörümüzde dikkat etmeniz gereken maddeler;

1) Bazı firmalar müşterinin ve firmanın haklarını koruyacak ve çalışma şartlarını yazılı teminat altına alacak sözleşme yapmıyorlar, iş bitimi yazılı rapor sunmuyorlar. Bu da size sonradan oluşturacak sorunda bir hak sahibi yapmaz.

2) Bazı firmalar internet üzerinden kendilerine erişmeye çalıştığımızda web sayfalarında açık adreslerini göremiyoruz.  Bazen ise adrese gittiğinize verilen adreste başka bir işletme ya da öyle bir adresin olmadığının farkına varıyorsunuz. Web sitelerinde firmanın kendisine ait çalışma resimleri değil diğer firmalardan  izinsiz alınmış resimler ve referanslar ile sitelerini dizayn ettikleri görülür.

3) Sabit bir kurumsal telefonu olmayan, cep telefonu üzerinden iş yapanlara itibar göstermeyiniz.

4) Bazı firmalar ileri teknoloji cihazlar kullanmıyorlar. İlkel yöntemlerle duş ve küvet tıkanıklığınızı açmaya çalışıyorlar. Lüzumsuz yere cümleler kurarak işlerini devam ettiriyorlar. Sonrasında pek sağlıklı olmayan bir sonuç çıkıyor. Bu sebeplerden dolayı ileri teknoloji cihaz kullanan kurumsal firmaları tercih etmelisiniz.

5) Yukarıda bahsedilen cihazlara sahip, fakat duş ve küvet tıkanıklığının cihaz ile ne şekilde açılacağını bilmeyen ekipler vardır. Bazı firmalar var cihazları var nasıl kullanıldığını bilmiyorlar, bu cihazlar ile sisteminize zarar bile verebilirler. Amaçları müşterinin gözünü boyamaktır.

6) Bazı firmalar çok düşük fiyatlara servis hizmeti verdiklerini iddia ederler. Bu düşük fiyat verme işlemini reklam aracı olarak kullanıyorlar. Lakin işlerin sonucuna bakıldığında müşteri memnuniyetsizliği ortaya çıkıyor.

Örneğin;

Duş  – küvet tıkanıklığı tespiti için evinize ya da iş yerinize gelen firma, su tesisatı tıkanıklığını açamayınca tıkanıklık sebebini tam olarak belirlemeden formaliteden inceliyor gibi yapıp, noktasal tespit için hiç vakit kaybetmeden tesisat yenilenmelidir diyebilir. Kısacası sorunu çözmek yerine yeniden yapılmasını arz edebilir. Bunun için işinde uzman ve güvenilir bir firma tercih etmelisiniz.

Diğer bir çalışma şekli de şu şekildedir;  Burada öne süreceğimiz durum maddi yönden sizi ilgilendiren bir durumdur. Duş – küvet tıkanıklığını tıkanıklığı tespit ücretini düşük bir fiyat söyleyip, tespit işlemini yaptıktan sonra onarımı için on kat daha fazla bir fiyat vermesidir. Servis ücretinin farkını onarım ücretinden fazlası ile çıkartmaktadırlar. Ayrıca onarım için vermiş oldukları düşük fiyatı, reklam olarak kullanmaktadırlar. Yeni yüzyılın pazarlama taktiği olarak bu yöntemi kullananlar da vardır. Lütfen bu konulara dikkat edin!

Sukates Kanal açma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir