Su kaçağı tespiti

Su kaçağı tespiti hizmeti almak istiyorum

Öncelikle su kaçağı tespiti konusunun açıklamasını yapacak olursak, yaşantımızın arka planında yer alan  sıhhi tesisatlarda oluşabilecek kırılma, çatlama ve gerek imalat gerekse işçilik hatalarından oluşan yoğun damlamalara denir.

Bu gibi su kaçak problemleri kişi ve kurumları maddi ve günlük yaşantınızı rahatsız edecek şekilde sorunlara yol açmaktadır. Tüm bu sorunların giderilmesi için uzmanından, kaliteli teknik elemanları olan ve teknolojik gelişmeler ile sorununuzu gideren bir firma seçmelisiniz.

Su kaçağı tespitinde evimi kıramam diyorsanız

Binalarda bilinmeyen su kaçaklarını konutun hiçbir noktasına zarar vermeden ileri teknoloji cihazların yardımı ile su kaçağı olan yeri noktasal tespit ediyoruz. Bazı su kaçak  sızıntı ) arızalarında kırmadan onarım yapıyoruz.

SUKATES “ Tesisatın içini görür “

Su kaçak problemi ile karşılaştığınız zaman ne yapmalıyım?

Öncelikle su kaçağı tespiti gereksinimi duyduğunuzda ilk olarak  komşularınıza rahatsızlık vermemek amacıyla üst kat daire su vanasını kapatmanız gereklidir.  Komşularınıza atık su giderlerine su dökülmemesi konusunda uyarmanız gereklidir. En kısa zamanda kırmadan su kaçağı tespiti gerçekleştiren, ileri teknoloji cihazlar kullanarak giderinizi açabilecek ve konusunda uzman bir firma olarak bizi arayabilirsiniz. Su kaçağı tespiti konusunda size başarılı

SUKATES “ Sudan sebeplere teknik çözüm “ sunar.

Noktasal su kaçağı tespiti yaptırmanın faydaları şunlardır.

Binalarda noktasal su sızıntı tespiti yapılmasının müşteriye üç faydası bulunmaktadır.

1) Gereksiz yere kırılmayan yerler sayesinde binanız yıpranmaz.

2) Sonuca kısa zaman içerinde ve kesin bir çözüm bulunur.

3) Atık su tesisat tıkanıklığı tespitinde gerekmesi halinde bilinçli şekilde çok küçük bir kısım yer açılır hızlı, pratik ve ekonomik şekilde onarım yapılır.

Kurumsal bir firma ile çalıştığınızda, su tıkanıklığı tespitinde yukarıdaki faydalar elde edilemez ise

şikâyetlerinizi şirket merkezindeki yetkiliye iletebilirsiniz. Bu sebeple ciddi kurumsal firmaları tercih etmeniz sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

SUKATES “ Sudan sebeplere teknik çözüm “ SUNAR

Su kaçağı tespiti Su kaçağı tespiti

Neden su kaçağı sorunu yaşamaktayız?

Su kaçağı sorunu yaşamanın temel olarak altı sebebi vardır.

1) Kalitesiz TSE. Belgesi olmayan malzemelerin kullanılması

2) İşin ehli olamayan ustalara yaptırılması

3) Daima maliyeti dikkate alan kaliteyi ve liyakati esas almayan müteahhitler

4) İşçilik hataları

5) Yanlış hatalı kullanımlar

6) Deprem gibi binayı sarsan doğal afetler. Toprakta oturma olması da su kaçağına sebep olabilir.

Özetle şunu söylemek gerekirse, su kaçağı tespiti problemleri yaşamamak için TSE belgeli su tesisat malzemesi kullanan, önceliği kalite ve liyakati esas alan, yapı standartlarına uygun bina yapan müteahhitlerden daire satın almalısınız, aksi halde su kaçağı problemi yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

SUKATES “ Tecrübe edileni yeniden tecrübe etmeye gerek yok “

Su kaçaklarının yapılara verdiği zararın bilimsel tespiti

Deprem sonrasında bilim insanlarının yapmış olduğu araştırmalar sonrası “Binaların ıslak hacimlerinde oluşan su kaçakları “ binaların yapı elemanlarına da zarar vererek, önlenemez yapı bozulmalarına neden olmaktadır. Yapı elemanları demir ve betonu geri dönülemez biçimde tahrip etmektedir. Binaların yük taşıyıcı kolon ve kirşlerin zayıfladığı deprem gibi doğal afetlerde yıkımın ilk bu noktalarda başladığı ( binanın yıkımına sebep olduğu ) tespit edildi.

Risk almak istemiyorsanız

Su kaçağı problemlerini en kısa zamanda gidermelisiniz, lütfen göz ardı etmeyin bu konularda duyarlı olmalıyız, deprem insanlarımızı öldürmez, su sızıntısından (kaçağın) zayıflamış dayanıksız hale gelmiş binalar ve ihmal insanların ölümüne sebep olmaktadır. Özetle yaşadığımız yapılarda su kaçağının ( su sızıntısının ) önüne geçilmesinde sağlığımız ve geleceğimiz için yararları vardır.

“ BİNALARIN KANSERİ SU KAÇAĞI ( SIZINTI ) İLE BAŞLAR “

Su kaçağının zararlarını aşağıdaki gibi listeleyebiliriz.

1) Su kaçağı binamızın beton ve demirlerini çürütmekte, korozyona maruz kalmakta.

2) Su kaçağı komşularımıza sıkıntı vermektedir.

3) Su kaçağı evimizin boya, parke gibi estetiğini bozmaktadır.

4) Su kaçağı ev eşyalarımıza zarar vermektedir.

Su kaçağı tespiti için gelen firma dairenin temiz su tesisatını test ediyor. Sağlam olması halinde, atık su tesisatını incelemek için ayrıca servis ücreti talep ediyor. İnceleme yaptığı dairenin temiz su tesisatlarını test ettikten sonra sağlam çıkması halinde atık su tesisatlarını formaliteden inceliyor gibi yapıp, noktasal tespit için hiç vakit kaybetmeden atık su tesisatı yenilenmelidir gibi cümlelerle rapor düzenleyip bunun adına da noktasal su kaçak tespiti diyorlar.

Diğer bir çalışma şekli; inceleme yaptıkları daire için sağlamdır raporu vermeleri halinde yinede yarım değil tam servis ücreti alıyorlar. Bu durumun önceden belirtilmesi gereklidir.

Diğer bir çalışma şekli; su kaçağı tespiti ücretini düşük tutup tespit işlemini yaptıktan sonra özellikle basınçlı tesisatlarda noktasal tespit edilen arızanın üzerini açmadan onarımı için on kat daha fazla onarım ücreti talep ediyorlar. Çünkü üzeri açılmayan arıza gizemliliğini devam ettirmiş olduğundan müşteriyi bu şekilde onarım fiyatını yüksek bulmuyor. Sözde servis ücretinin düşüklüğünü reklam olarak kullanmaktadırlar. Su kaçak tespiti yapılan yerin üzerinin açılması için ısrar edin, tespitin yapıldığı yeri sizler de görün. Lütfen bu tarz hilelere çok dikkat edin!

NOT: Atık su tesisatlarında bu durum müstesna çünkü arızalı yer kameradan gösteriliyor.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir